olejek grejpfrutowy
olejek grejpfrutowy to świetny kosmetyk naturalny na cellulit

Olejek grejpfrutowy zwany jest „szczęśliwym olejkiem”, ze względu na jego właściwości poprawiające nastrój. Poza tymi właściwościami dla duszy olej ten jest eliminatorem toksyn z organizmu. Gdy mówimy o cellulicie, to czy wszyscy wiedza co to jest i dlaczego występuje? Cellulit faktycznie jest stężeniem toksyn i starych komórek tłuszczowych, które twardnieją i powodują, że skóra wygląda jak skórka pomarańczowa.

Istnieje wiele sposobów na wygładzanie skóry, ale zawsze jest to ciężka i długa praca. Trzeba być konsekwentny i wytrwały w ćwiczeniach i zdrowym odżywianiu. Wydaje mi się, że podstawowym działaniem w pozbyciu się cellulitu jest zadbanie o prawidłowe krążenie krwi. Szczotkowanie, masowanie i szorowanie z pewnością doskonale się w tym zadaniu sprawdzi i zadziała. Nie twierdzę, że to pomoże, ale na pewno sprawi, że skóra stanie się lśniąca i gładka, a także ożywiona i zregenerowana.

Olejek grejpfrutowy na cellulit

Przemywanie twarzy zaleca się dwa razy w tygodniu dla skóry suchej, dla skóry tłustej raz w tygodniu, a być może raz na dwa tygodnie dla skóry wrażliwej. Możemy delektować się szorowaniem ciała co drugi dzień. Jest to doskonały sposób, by odświeżyć wygląd skóry, za pomocą mieszanki prostej soli i cukru. Tłusty peeling ma podwójne korzyści: ziarna soli i cukru usuną suchy i martwy naskórek, generując przy tym wzrost nowych, a olej w tym samym czasie doskonale nawilży ciało. 

Olejek grejpfrutowy w walce z cellulitem

Stwórzmy trochę antycellulitowej rutyny zaczynającej się od peelingu z soli morskiej.

  • sól morska 150 g,
  • 20 g masła Shea (opcjonalnie),
  • 60 g oleju z pestek winogron,
  • łyżeczka glinki kosmetycznej (opcjonalnie),
  • około 5 kropli olejku z grejpfruta.

Każda inna sól równie dobrze się w tym przypadku sprawdzi. Jednakże niektóre rodzaje soli, jak chociażby gruboziarnista sól himalajska nie ma zbyt dobrej tendencji do wchłaniania olejów, przez co peeling do całego ciała może wyjść dość rzadki. W takiej sytuacji należy dodać sól kuchenną, jej drobne ziarna wchłoną olej i peeling nabierze odpowiedniej konsystencji.

Masło Shea nada peelingowi pięknej tekstury, jak również zadziała nawilżająco. Olej z pestek winogron również wpływa na jakość konsystencji, gdyż w peelingu jest drugim tłuszczem, który jest dobry do masażu. Dobrze się wsmarowuje i wchłania, a także dobrze rozprowadza cząsteczki masujące po ciele. Jednakże można dodać dowolny olej, na przykład olej rycynowy. Glina kosmetyczna doda koloru, ale również właściwości oczyszczających do peelingu. Piękny grejpfrutowy olejek eteryczny będzie walczył z zanieczyszczeniami na skórze.

Efekty działania żelu antycellulitowego

Po wykonaniu peelingu skóra pozbawiona jest martwego naskórka i jest gotowa na przyjęcie jakiegoś dobroczynnego żelu antycellulitowego. Dzięki dodatkowi olejku grejpfrutowego skóra pięknie pachnie, co poprawia nastrój i sprawia, że znacznie polepsza się nasze samopoczucie.

Przygotowując antycellulitowy żel grejpfrutowy zawsze rozcieńczaj olejek eteryczny w olejku bazowym, np. oleju kokosowym, a nigdy nie używaj go bezpośrednio na skórę. Wystarczy dodać krople lub dwie swojego ulubionego olejku eterycznego do olejku grejpfrutowego. W ten sposób powstanie piękny olejek, którym można wykonywać masaż antycellulitowy. Należy wmasowywać mieszankę w miejsca dotknięte cellulitem. Czynność powinna trwać, aż substancja nie wchłonie się w ciało. Jest jeszcze inny sposób na rozcieńczenie tego antycellulitowego olejku. Mianowicie należy zmieszać go z żelem aloesowym.

  • 100 g żelu z aloesu (można go zrobić samodzielnie lub kupić już gotowy),
  • 1 g (15-20 kropli) olejku grejpfrutowego.

Należy ostrożnie połączyć olejek grejpfrutowy z żelem z aloesu (jeśli to możliwe, to najlepiej uczynić to w ciemnym szklanym naczyniu). I już mamy gotowy produkt do użycia. Jest prosty, ale skuteczny. Oczywiście nie zobaczymy efektów już po jednym dniu, ale w dłuższej perspektywie da się zauważyć wygładzenie skóry. Nie zapominaj, że dla lepszego efektu należy pić dużo wody i regularnie ćwiczyć.

Dla każdego wykorzystania olejku eterycznego w produkcie do włosów to 1% na 100 gram produktu. Co sprowadza się do 1 ml lub 1 gram na około 20 kropli.

Dodatkowe uwagi

Żel najlepiej stosować wieczorem. Chodzi o to, by olejek grejpfrutowy nie miał kontaktu ze słońcem. Ponieważ jest to olejek cytrusowy, może podrażniać skórę. Jeśli nie masz pewności czy Ciebie nie uczuli, najlepiej zaczyni od wmasowania go na niewielkim fragmencie skóry, w celu sprawdzenia reakcji skóry. Kiedy nie wystąpi uczulenie, to możesz z olejku korzystać normalnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.