Zdrowe dodatki które pomagają zredukować cellulit

nasiona chia

Jak wiadomo, jednym z podstawowych elementów skutecznego zapobiegania i zwalczania cellulitu jest dieta. Warto do niej włączyć niektóre ze składników, kosztem mniej korzystnych. Do najbardziej pożądanych należą również ziarna bogate w kwasy omega-3, takie jak nasiona Chia czy siemię lniane.

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie jak będzie wyglądać na plaży czy basenie, kiedy na udach i pośladkach rysuje się dość widoczny cellulit. Warto jednak o tym pomyśleć odpowiednio wcześniej, kiedy jeszcze mamy możliwość coś zmienić. Można wtedy rozważyć czy istnieją jakieś przyczyny, których powinno się unikać lub pewne elementy żywności, takie jak nasiona Chia lub siemię lniane, które warto jeść, aby pozbyć się cellulitu lub przynajmniej go widocznie zmniejszyć?

Każdy z nas niewątpliwe chce wyglądać i czuć się jak najlepiej, więc dlaczego nie chcieć zrobić, co tylko się da, aby zmniejszyć nierówności skóry na udach i pośladkach. Cellulit występuje zarówno u mężczyzn jak i kobiet, ale znacznie częściej u pań, ponieważ posiadają one szczególne rodzaje tłuszczu i tkanki łącznej.

Co powoduje cellulit?

Istnieje wiele możliwych przyczyn powstawania cellulitu, a do głównych należy genetyka, niewłaściwa dieta, szkodliwe czynniki niewłaściwego stylu życia, w tym palenie tytoniu, brak aktywności fizycznej i obcisłe ubrania. Mogą się one przyczynić nie tylko do niechcianej pomarańczowej skórki na skórze, ale powodować również zaburzenia równowagi hormonalnej. Warto zatem nie tylko zawczasu zadbać o swój wygląd, ale również zdrowie.

Co możemy zrobić?

chia
Nasiona Chia często można dodawać do deserów

Ważne jest, aby jak najczęściej utrzymać ciało w ruchu i wykonywać regularne ćwiczenia, ponieważ zwiększą one przepływ krwi i mogą być najlepszym sposobem na zmniejszenie zawartości tłuszczu w komórkach, a tym samym pomóc zredukować cellulit. Dobrym rozwiązaniem są również masaże, które również warto wykonywać jak najczęściej.

Najprostszym chyba rozwiązaniem jest przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych. Znacznie częściej warto sięgać po zdrowe i sycące produkty, takie właśnie jak nasiona Chia lub siemię lniane, które wzbogacą naszą dietę o cenne kwasy tłuszczowe omega-3. Pozwolą również utrzymać właściwy poziom energii, co będzie szczególnie istotne w przypadku diety ubogiej w węglowodany i cukry.

Zdrowe przekąski do jedzenia

Jeśli chcesz się uchronić przed cellulitem Twoja dieta powinna być „czysta”. Oznacza to uniknie wszystkich śmieciowych i wysoko przetworzonych produktów spożywczych. Należy jednocześnie zwiększyć spożycie owoców, warzyw i białka roślinnego. Pamiętaj również, by w Twojej kuchni nie zabrakło kwasów tłuszczowych omega-3. Dlatego warto częściej sięgać po takie produkty jak nasiona Chia, lnu oraz konopi. Zdrowe nasiona i ciemnozielone warzywa liściaste pomogą utrzymać właściwy poziom hormonów i zachować pełną ich równowagę na dłużej. Oczywiście, warto również zadbać o zmniejszenie stresu, który przyczynia się do rozwoju większości chorób cywilizacyjnych.

Informacje o Maria Kaszubowicz

Interesuję się zdrowym stylem życia, dietami, ćwiczeniami fizycznymi, testowaniem kosmetyków naturalnych oraz sposobami na pozbycie się cellulitu.

Zobacz wszystkie artykuły Maria Kaszubowicz →

One Comment on “Zdrowe dodatki które pomagają zredukować cellulit”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *